16th World Deaf Magicians Festival 2016

2016 m. rugsėjo 4-11 d. Panevėžyje vyks XVI tarptautinis kurčiųjų iliuzionistų festivalis

 2016 04 08

 

 http://deafmagic.weebly.com/

 http://www.pkkc.eu/panevezyje-vyks-xvi-tarptautinis-kurciuju-iliuzionistu-festivalis/

 https://www.youtube.com/watch?v=ictmu37z4Cg

 Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas susitiko su Panevėžio kurčiųjų kultūros centro (PKKC) pirmininku Viliumi Glušoku ir centro nariais. Susitikimo metu merui pristatyta įstaigos veikla bei šį rudenį mieste organizuojamas XVI tarptautinis kurčiųjų iliuzionistų festivalis.
Renginio organizatorius, PKKC prezidentas, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos gestų kalbos mokytojas, iliuzionistas V. Glušokas pranešė, kad festivalis planuojamas rugsėjo 4-11 d. Dalyvaus apie 40 talentingiausių iliuzionistų iš 15 pasaulio šalių. Nuo 1986 m. tokie festivaliai rengiami kas 2 metus. Jie vyko Vokietijoje, JAV, Anglijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Indijoje, Italijoje, Suomijoje.
Lietuva ir Panevėžys pasirinkti neatsitiktinai. Taip nuspręsta 2014 m. Čikagoje (JAV), kur V. Glušokas labai patraukliai pristatė savo šalį, gimtąjį miestą bei kurčiųjų bendruomenę.
„Dėkoju, kad garsinate Lietuvą bei Panevėžį visame pasaulyje. Iškovota galimybė mūsų mieste surengti pasaulinio lygio festivalį – svarbus įvykis visai šaliai. Ačiū už dideles pastangas ir gražius siekius. Tikiu, kad festivalis prisidės prie miesto šventinių renginių, juos papuoš originalumu, svečių iš kitų pasaulio šalių gausa“, – sakė meras R. Račkauskas.
PKKC nariai jau yra dalyvavę kurčiųjų magijos festivaliuose Ukrainoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Rusijoje.
Šiuo metu Panevėžyje veikia 8 kurčiųjų draugijos. PKKC įsikūrė 1996 m. Jo tikslas – kurčiųjų aktyvinimas, kultūrinė veikla, užimtumas, gestų kalbos norminimas ir tobulinimas, tarptautinis kurčiųjų bendradarbiavimas ir ugdymas.

 
< Ankstesnis   Kitas >